akmeninis-takas-750x500

5 jūsų namų zonos, kuriose puikiai derėtų natūralaus akmens sprendimai

Jei jūsų dizaino estetika artima gamtai ir “rustic” stiliui, greičiausiai jūs savo namų dizainui renkatės medžiagas, kurios yra natūralios arba bent jau atrodo natūralios. Medžiagos, tokios kaip medis, vilna ir džiutas bei akmuo.

Natūralus akmuo yra būtent tai, kas visa tai suvienija. Tai nėra žmogaus sukurta medžiaga. Akmuo gimsta tiesiai iš žemės gelmių. Natūralus akmuo yra patvarus, tvarus ir gali padidinti jūsų namų vertę visomis prasmėmis. Jis taip pat nepavaldus laikui ir besikeičiančioms mados tendencijoms!

Natūralus akmuo gali būti naudojamas įvairiose interjero ir eksterjero zonose. Čia pateikiame 5 idėjas jūsų namų jaukumui.

Stalviršiai

Virtuvės ir net vonios stalviršiai tikriausiai yra labiausiai paplitusi vieta natūralaus akmens sprendimams namuose. Vienas iš dažniausių natūralaus akmens pasirinkimų yra granitas. Tai vienas dažniausių ir labiausiai paplitusių pasirinkimų renovuojant virtuvės zoną.

granitas

granitas

Grindys ir takai

Po virtuvės ir vonios kambario stalviršių, kita populiariausia vieta naudoti natūralų akmenį yra grindys ir takai. Marmuras ir travertinas yra dažniausiai naudojami ir gražūs grindų dangos ir grindinio takų pasirinkimai.

akmeninis takas

akmeninis takas

Sienų dangos

Nesvarbu, ar norite dekoruoti valgomojo, virtuvės, miegamojo, svetainės kambario ar vonios kambario sienas, natūralus akmuo yra tobulas pasirinkimas. Natūralaus akmens pasirinkimas, skirtas sienų dangai, yra gana neribotas.  Kadangi sienos danga nėra veikiama išorinių veiksnių taip kaip grindų ar stalviršio dangos, tai ir pasirenkamo akmens ypatumai nėra tokie svarbūs. Renkantis sienos dangą iš natūralaus akmens galite nebijoti eksperimentuoti ir rinktis net kelias skirtingas medžiagas su skirtingais porėtumais ar net storiais.

akmeninės sienų dangos

akmeninės sienų dangos

Baseino ir lauko terasos zonos

Natūralus akmuo aplink baseiną ir terasą yra puikus pasirinkimas dėl savo patvarumo ir sąvybės neabsorbuoti dregmės. Taip pat tai puikus sprendimas kepsninės zonai, kadangi natūraliam akmeniui nėra baisūs tykštantys kepsnių riebalai. Betonas, deja, negali pasigirti šia savybe. Natūralus akmuo taip pat gali būti valomas paprasčiausiai muilu ir vandeniu, todėl lauko erdvės priežiūra yra gana minimali.

akmeniniai lauko baseinai

akmeniniai lauko baseinai

Vonios kambario zona

Kita puiki vieta naudoti natūralų akmenį yra vonios kambarys. Šiandieninės vonios kambario tendencijos yra nukreiptos į minimalizmą, todėl natūralus akmuo šia erdvę gali paversti jūsų asmeninę SPA zoną. Juk be galo malonu, po sunkių dienos darbų, atsipalaiduoti ir bent keletą akimirkų panirti į pilną burbuliukų vonią ar pasimėgauti kontrastingu dušu?

vonios kambario zona

vonios kambario zona

Natūralus akmuo turi magiškų galių ir gebėjimų bet kokią namų erdvę paversti jaukia, šilta ir atpalaiduojančia zona.  Tai nesenstanti klasika.