granito akmens stalviršio valymas ir priežiūra

Granito akmens stalviršio valymas ir priežiūra

Granito akmens stalviršio valymas ir priežiūra daug kam gali sukelti galvos skausmą. Šiandien apžvelgsime šio įstabaus akmens priežiūros subtilybes.

Granitas – tvirtas kietas akmuo, kuris per ilgą laiką susiformuoja iš ugnikalnio magmos. Granitas, kaip puikus statybinis akmuo, dažnai naudojamas interjere ir eksterjere. Jis pasižymi plačia spalvų pasirinkimo palete, būtent dėl šių jo savybių neretai naudojamas ir stalviršių gamyboje. Granitas tapo vienu iš pagrindinių pasirinkimų, kuomet įrenginėjamas naujas būstas ir ieškoma ilgaamžiško ir patikimo sprendimo. Tačiau granito stalviršio priežiūra yra neatsiejama jo naudojimo dalis, siekiant apsaugoti savo investicijas ir norint,kad stalviršis neprarastų savo savybių.

Kodėl verta pasirinkti granito stalviršį?

 

Granito stalviršiai yra puikus pasirinkimas siekiantiems individualumo, kadangi kiekvienas šio akmens gabalėlis yra tarsi unikalus meno kūrinys. Beja, granitas turi tokia plačią ir savitą spalvų paletę, kad kiekvienas atras jam tinkamą variantą ar spalvų derinį. Granitas gali būti puikiai pritaikomas bet kokiam dekorui ar dizaino schemai. Granitas taip pat yra labai patvarus ir atsparus šilumai. Dėl to savo virtuvei pasirinkę granito stalviršį  pastebėsite, kaip puikiai jis tinka minkyti tešlai, gaminant sausainius ar renkantis kitus patiekalų gamybos receptus, kuriems siekiant geriausio rezultato, reikalingas vėsus paviršius.

Granito stalviršio priežiūros subtilybės

 Granito akmens stalviršio valymas ir priežiūra dažnai klaidingai suprantama. Manoma,  kad granito stalviršiui priežiūra yra nebūtina arba užtenka jį tik švariai nuvalyti . Iš tikrųjų, granitas reikalauja subtilesnės priežiūros, siekiant, kad  granito stalviršis išlaikytu savo vizualines ir struktūrines savybes. Norint apsaugoti granito stalviršį, apart valymo, turėsite periodiškai atnaujinti jo izoliacinį paviršiaus sluoksnį. Kaikurias dėmes gali būti sudėtinga pašalinti, bet tai tikrai nėra neįmanoma. Geriausi rezultatai bus pasiekti, jei atsiradusias dėmes šalinsime nelaukdami, kol jos įsisenės. Stalviršiai taip pat gali būti mechaniškai pažeidžiami, todėl labai svarbu nuo pat pradžių tinkamai jį paruošti ir sumontuoti. Siekiant išvengti nesmagių potyrių, geriausia naudotis specialistų paslaugomis, kad būtumėte užtikrinti, jog pirkinys tarnaus ilgai.

Pagrindinis granito stalviršio valymas

Kad granito stalviršis spindėtų švara, naudokite mikropluošto valymo šluostes, taip apsaugosite stalviršį nuo dulkių sluoksnio susidarymo. Dažnai mikropluošto valymo šluostė, net sausa, yra visa tai, ko reikia pagrindiniam valymui. Kada kasdieniniame gyvenime išsiliejimai ant stalviršio yra neišvengiami, rekomenduojama kasdien, naudojant tik paprastą vandenį, stalviršį nuvalyti. Kartą per savaitę nuvalykite savo granito stalviršius drėgnu skudurėliu ir akmeniui skirtu valikliu, su neutraliu pH.

Niekada nenaudokite agresyvių cheminių ar šveitimui skirtų valiklių valant stalviršį, net jei jūs manote, kad tos dėmės tikrai be jų neišvalysite. Šių tipų valikliai gali  stipriai apgadinti granito stalviršį, kadangi dažnai šiuose valikliuose yra abrazyvių dalelių, kurios subraižys ar kitaip pažeis stalviršio paviršių. Dėl aliejingų dėmių, kurios įsigėrusios į granitą, išbandykite tokį valymui skirtą mišinį, pagamintą iš puodelio miltų  arba kepimo miltelių (sodos) ir 5 šaukštų indų ploviklio.

Įpilkite į puodelį vandens tiek, kad sumaišius ingridientus susidarytų jogurto konsistencijos masė. Užlašinkite paruoštą valymo priemonę tiesiai ant dėmės ir uždengę plastikiniu maišeliu palaikykite per naktį, ryte dėmė lengvai išsivalys. Venkite grubiai šveisti stalviršį ir visada po valymo jį kruopščiai nusausinkite.

Reguliarus granito stalviršio valymas

Granito stalviršio paviršiaus impregnavimas atliekamas reguliariai, ir jo negalima ignoruoti. Yra paprastas testas, kurį galite atlikti, kad nustatytumėte, ar reikalingas granito stalviršio impregnavimas. Užpilkite šiek tiek vandens ant stalviršio paviršiaus. Žiūrėkite, ar vanduo ant stalviršio subėgo į taisyklingos formos apvalius lašus ar subėgo į netaisyklingos formos balutes. Jei susidarė pastarosios balutės, iš naujo impregnuokite stalviršį. Būtinai atlikite šį bandymą tose stalviršio vietose, kurios labiausiai naudojamos.

Svarbu bent kartą per metus atidžiai apžiūrėti savo granito stalviršį. Patikrinkite atidžiau, kad įsitikintumėte, ar nėra įtrūkimų ar siūlių. Patikrinkite, ar nėra dėmių ir įbrėžimų. Jei yra dėmių ar mechaninių įbrėžimų,  kreipkitės į akmens priežiūros specialistą remontui. Laiku nepastebėjus šių pažeidimų ir jų nepašalinus, gali grėsti didelės išlaidos tvarkymui ar netgi teks pakeisti patį stalviršį.

Daugelis žmonių, kurie nežino ar pamiršta atlikti šias papildomas reguliarias priežiūras savo granito stalviršiui, patiria nemenkas išlaidas. Tinkama granito priežiūra neatima daug laiko, bet leidžia mėgautis savo granito stalviršių dar daugelį metų.

 

Domina galimybė įsirengti savo virtuvės ar vonios kambario zonoje granito akmens stalviršį? Susisiekime: https://www.veritas.lt/kontaktai/