Pusryčių baro virtuvės sala

Kaip išsirinkti geriausią jūsų stilių atitinkantį virtuvės stalviršį

Kaip išsirinkti tinkamą virtuvės stalviršį? Šis klausimas dažnam neduoda ramybės. Ypatingai, kai pasirinkimo galimybės tokios plačios. Stalviršis turi ištverti daugybę iššūkių ir tai yra vienas daugiausiai „dirbančių“ komponentų virtuvėje. Virtuvės stalviršis yra intensyvaus judėjimo zona jūsų virtuvėje. Mes atsiremiame į juos, pjaustome maistą, įsipilame vyno ir, jei turite vaikų, stalviršis tarnauja kaip vaikiškų žaidimų ir meno terapijos zona.

Tai taip, tai gali atrodyti neįtikėtina, stalviršis yra vienas didžiausių ir labiausiai atkreipiančių dėmesį virtuvės elementų. Todėl dauguma žmonių savo virtuvės dizaino paieškas pradeda nuo to, kad jų stalviršio spalva ir rašto pasirinkimas informuotų apie visus kitus virtuvės elementus ir kontrastuotų bendroje visumoje.

Parengėme keletą patarimų, į ką vertėtų atsižvelgti renkantis virtuvės stalviršį.

Kiek kainuoja virtuvės stalviršis?

Yra daugybė stalviršių medžiagų, kurių variantai tinka visiems biudžetams. Paprastai stalviršiui turėtumėte skirti 20–30 procentų savo numatomo virtuvės baldams skirto biudžeto, atsižvelgiant į tai, kad jis yra toks reikšmingas dizaino elementas tiek vizualiai, tiek funkciškai.

Stalviršio pasirinkimo skalė svyruoja nuo laminato – paprastai medžio drožlių plokštės šerdies su plastikine danga – iki egzotiškų pasirinktinių variantų, tokių kaip betonas ar pusbrangiai akmenys. Taip pat platus pasirinkimas medžiagų, tokių kaip granitas ir kvarcas, bei dirbtinis akmuo. Žinoma, skalė veikia ir kiekviename medžiagų sektoriuje, todėl ieškokite žinomų prekės ženklų, siūlančių gerą aptarnavimą ir ilgas garantijas.

Jei norite, kad jūsų stalviršis atitiktų laiko išbandymą ir vis tiek atrodytų įspūdingai ilgus metus, patariame nusipirkti aukščiausios kokybės medžiagą, kurią tik galite sau leisti: granitas, kvarcitas, kvarcas, marmuras.

Kokio stiliaus virtuvės norite?

Jūsų stalviršis yra neatsiejama jūsų virtuvės išvaizdos dalis, nustatanti bendros dizaino temos toną. Didingas ir gana prabangus marmuras ar jo imitacija yra nepaprastai populiarus pasirinkimas. Tai suteikia nesenstančią išvaizdą ir gerai veikia tiek tradicinėse, tiek šiuolaikinėse virtuvėse. Dėl naujausių tendencijų daugelis pasirenka pramoninio paviršiaus išvaizdą ir funkcionalumą; betonas arba nerūdijantis plienas. Medžio masyvas gali gerai pritapti tradicinėse virtuvėse. Arba kodėl gi nesujungus dviejų skirtingų medžiagų?

dekton trilium2 veritas ana

Kiek planuojate skirti ploto stalviršiui  ir ar jo pakaks?

Daugelis iš jūsų tikriausiai susidūrėte su situacija, kuomet stalviršio ploto jums reikia daugiau, nei manėte projektuojant virtuvę. Dažnai šeimininkaujate virtuvėje? Jei taip, ar norėtumėte turėti daug vietos patogiai ruošti maistą, taip pat čia pat bendrauti su artimaisiais? Ar turite daug prietaisų, kurie užima daug vietos ant stalviršio- skrudintuvą, mikrobangų krosnelę, „Nespresso“ aparatą? Idealiu atveju visi norime turėti kuo daugiau vietos ant stalviršio. Ir kokia nemaloni patirtis aplanko, kuomet įsirengus virtuvę suprantate, kad nebelieka patogios vietos nė pjaustymo lentai pasidėti. Todėl skirkite pakankamai laiko skaičiuodami numatomą virtuvės stalviršio plotą, kad patirtis besisukant virtuvėje būtų kuo malonesnė. Standartinio stalviršio gylis yra 60 cm. Tačiau planuojant savo virtuvės rekonstrukcija pasidomėkite platesnio stalviršio įrengimo galimybėmis. Pavyzdžiui Italijoje vis dažniau pasirenkami net 80 cm gylio stalviršiai.

Ką planuojate veikti savo virtuvėje?

Jūsų gyvenimo būdas ir tai, kaip planuojate naudoti virtuvę, turėtų būti faktoriai priimant sprendimus. Kepėjai įvertins marmurą, granitą ar kvarcą, kurie yra natūraliai vėsūs – vis dėlto kvarcas garsėja savo mažiau poringomis, antibakterinėmis savybėmis, taip pat pasižymi puikiomis dėmėms atspariomis savybėmis, todėl yra daug praktiškesnis paviršius. Virėjai, daug laiko praleidžiantys su sunkiais puodais ir keptuvėmis, aštriais peiliais, turėsite ieškoti kažko patvaraus, kas lengviau atlaikytų smūgius, kritimus ir įbrėžimus. Tai taip pat tinka šeimos virtuvėms.

CAESAR 16345

Kiek laiko esate pasiruošęs skirti valymui ir priežiūrai?

Kitas svarbus faktorius, į kurį reikia atsižvelgti, yra tas, kiek laiko jūs ketinate skirti stalviršio valymui, priežiūrai. Marmuro ar medžio masyvo stalviršiai, kad ir kaip imponuotų, jų priežiūrai reikia skirti laiko ir pinigų, kad jie visuomet atrodytų kaip nauji. Tas pats pasakytina ir apie apdailos tipą – kai kuriais atvejais vienspalvis blizgus paviršius, pavyzdžiui, stiklas ar nerūdijantis plienas, gali būti labiau imlus dėmėms ir pirštų antspaudams nei matinis stalviršio paviršius.

Taigi, kuri stalviršio medžiaga yra geriausia?

Kiekvienas stalviršio paviršius turi savo privalumų ir trūkumų. Galų gale sprendimas priklausys nuo jūsų biudžeto, naudojimo intensyvumo ir asmeninio skonio. Kaip išsirinkti virtuvės stalviršį? – „Veritas Ana“ specialistai pasiruošę jums patarti ir padėti išsirinkti geriausią akmens stalviršį jūsų virtuvei.