marmuras-700x500

Marmuras interjere – ar verta rinktis?

Marmuras yra populiarus pasirinkimas virtuvės stalviršiams, bet taip pat iš jo galima susikurti savo svajonių apdailinę sienelę virtuvėje, vonioje ar kitoje zonoje. Šį elegantišką natūralų akmenį įmanoma įsigyti įvairių dydžių plokštėmis ar plytelėmis. Taip pat marmuras gali pasiūlyti daugybę dizaino variantų, todėl jūs tikrai pamilsite natūralų marmurą, kuris pripildys žavesiu jūsų virtuvės ar vonios kambario erdves, nesvarbu, ar turite modernų ar tradicinį interjerą. Šis natūralus akmuo nuo seno buvo mėgstamas viso pasaulio karališkų šeimų dėl savo viliojančio grožio ir ryškios išvaizdos.

Marmuro akmens tipai

* „Carrara“ marmuras: „Carrara“ yra dar vienas itališkas marmuro tipas, turintis pilką foną su smulkiomis linijinėmis venomis. Tai paplitęs marmuro tipas, kurį galima įsigyti prieinamomis kainomis.

carrara white marmuras veritas ana

* „Emperador Marble“: „Emperador“ marmuras yra Ispaniškas marmuras, kuris yra tamsiai ir šviesiai rudos spalvos. Akį traukianti spalva puikiai tinka fojė, stalviršiui, galinei sienelei ir net židiniui.

silk emperador marmuras veritas ana

* „Crema Marfil“ marmuras: „Crema Marfil“ išgaunamas Ispanijoje ir yra įvairių atspalvių kreminės spalvos su įvairiais rusvais atspalviais. Šis marmuras puikiai tinka grindims, nes jis suteikia šilumos jausmą interjerui.

crema marfil marmuras veritas ana

* „Botticino“ marmuras: „Botticino“ yra smėlio spalvos su aukso ir baltos spalvos atspalviais. Joje yra matomos šviesios dėmės ir labai smulkūs priemaišų grūdeliai.

botticino marmuras veritas ana

* „Nero Marquina“ marmuras: „Nero Marquina“ yra aukštos kokybės ispaniškas marmuras, turintis akinantį tikrą juodos spalvos foną ir baltos spalvos venas.

nero marquina marmuras veritas ana

Marmuras turi skirtingus pritaikymo variantus, priklausomai nuo galutinio produkto tipo. Šie produktai gaminami nuo plytelių, plokščių ir mozaikų iki smulkių matmenų akmenų. Susmulkintas marmuro akmuo naudojamas įvairiems statybos projektams, pvz. pastatų pamatams, tiesiant geležinkelį, greitkeliams ir kt. Marmuro akmenų matmenys yra išgaunami pjaustant neapdorotą marmurą į gabalus su tam tikrais matmenimis, priklausomai nuo projekto tipo. Jie naudojami kolonoms ir įvaizdinėms  pastato zonoms, paminklų statybai, skulptūroms ir kitiems projektams.

Marmuro sienelių naudojimas

Sienelės yra svarbi virtuvės ar vonios kambario dizaino dalis. Marmuro sienelės atrodo elegantiškai ir subtiliai ir turi daug įvairių spalvų ir stilių. Marmuro spalvų įvairovė taip pat suteikia namų savininkams pasirinkimo laisvę renkantis sienelės spalvas ir atspalvius. Marmuro sienelę galima sumontuoti įvairiais būdais. Įprastos plytelės paprastai naudojamos pasirenkant skirtingus marmuro modelius sienelėje. Taip pat galite naudoti mozaikos plytelių sieną kartu su įprastomis plytelėmis arba naudoti jas visos sienelės padengimui. Marmuro plytelės, kaip centriniai sienelės elementai, atrodo unikaliais ir labai įspūdingai.

Kaip ir bet kuri kita medžiaga, marmuro sienelės taip pat turi savo privalumus ir trūkumus. Marmuro sienelės pasižymi ryškią ir spalvinga išvaizda. Pasirinkus marmuro akmens sienelę, savo virtuvės ar vonios kambariui suteiksite subtilumo ir prabangos pojūtį. Tačiau marmuro sienelės lengvai susibraižo, jei nėra tinkamai prižiūrimos, tuomet akmuo greitai praras savo pirminę išvaizdą. Marmuras yra aplinkai nekenksminga medžiaga, kuri nereikalauja jokio cheminio apdorojimo gaminat  marmuro sieneles, tačiau dėl prabangos statuso marmuro sienelės yra gana ne pigi investicija, palyginti su kitomis medžiagomis. Marmuro sienelės gali būti pagamintos blizgiu, poliruotu paviršiumi, tačiau šio akmens atnaujinimo darbus reikia atlikti bent kartą per šešis mėnesius. Kas taip pat yra šiokia tokia našta piniginei.

Marmuro akmens sienelės dizaino idėjos

Marmuro akmens sienelė virtuvei:

Marmuro pritaikymas virtuvėje nėra naujiena. Grindys ir stalviršiai iš šio nuostabaus akmens yra plačiai paplitę interjeruose. Marmuro akmens sienelės virtuvėje gali palikti jums neišdildomą įspūdį. Čia yra keletas puikių dizaino idėjų, kurias galite panaudoti įkvėpimui:

Šis dizainas yra aukštos klasės ir prabangos derinys. Didelio dydžio „Calacatta“ marmuro plyutelės sukuria modernią atmosferą. Tai pat tai puikus derinys kartu su balto akmens stalviršiais ir baltomis spintelėmis. Aptakių formų  maišytuvas sukuria paskutinius štrichus bendroje dermėje.

Juoda ir balta marmuro mozaikos sienelė, tai nesenstanti klasika. Sienelės apačia įrėminta juodu marmuru, o likusi sienelės dalis – balto marmuro plytelėmis. Toks kontrastas puikiai dera su „Pearl Black“ marmuro stalviršiu.

Jeigu jūsų virtuvėje vyrauja šilti atspalviai, pvz., smėlio ar kreminės spalvos, rekomenduojame juodą marmuro sienelę su atitinkamu stalviršiu. Šios dizaino idėjos spintos taip pat turi monochrominį elementą su mažais juodais akcentais kiekviename balto paviršiaus kampe. Pastatykite juodos ir baltos spalvos vazas ir pakabinkite chromuotus indus, taip išpildysite visą nuostabaus dizaino virtuvės paveikslą.

Marmuro akmens sienelės vonios kambariui

Marmuro akmens sienelės gali suteikti spindesį jūsų vonios kambariui. Skirtingų ilgių, formų plytelių panaudojimas gali padėti sukurti įspūdingą jūsų vonios kambario sienelę. Toliau pateikiamos kelios puikios idėjos, kurios gali būti panaudojamos jūsų vonios kambario sienelės projektams:

„Carrara“ marmuro akmens sienelė ir stalviršis vonios kambaryje atrodo įspūdingai. Kreminės spalvos stalčiai ir atitinkamos spalvos veidrodžio rėmas –  pakeitus vos kelis elementus, galima sukurti savo svajonių vonios kambarį. Bendrą stilistiką užbaikite tinkančiais prie interjero dekoratyviniais stiklo ar keraminės spalvos indais.

Jei ieškote vonios kambario sienelės, kuri jaukiai įsikurtų moderniame, prabangiu vintažu dvelkiančiame vonios kambaryje, tai šis dizaino variantas yra kaip tik jums. Juodojo marmuro akmens sienelė su aukso spalvos maišytuvu bei į stalviršį įleistu praustuvu , taip pat aukso spalvos elementais puošti kiti vonios kambario aksesuarai atrodo nepaprastai stilingai.

Marmuro akmens sienelių priežiūra

Marmuro akmens sienelės yra brangi, tačiau labai pasiteisinanti investicija, jei jūs jas tinkamai prižiūrėsite. Tinkama marmuro akmens priežiūra leis jums neribotą laiką mėgautis aukštos klasės vaizdu ir tvirtumu. Toliau pateikiamos kelios gairės, kurių galite laikytis, jei norite, kad marmuro akmens sienelės atrodytų visą laiką kaip naujos.

Valymas ir priežiūra: Marmuro akmens sienelės reikalauja ypatingo dėmesio jų priežiūrai. Įprastinės buitinės valymo priemonės negali būti naudojamos šio akmens valymui, nes jose gali būti rūgštinių ingredientų ar cheminių medžiagų, kurios gali sugadinti marmuro akmens sienelės paviršių. Standartiniai buitiniai valikliai tam visiškai netinkami. Amoniakas ir baliklis taip pat yra netinkamų valiklių sąraše. Galite pasirinkti specialius marmuro akmens valymo produktus arba savo namuose naudoti savo valiklį, naudodami vieną šaukštą švelnaus indų ploviklio, sumaišyto su šiltu vandeniu, bet net ir šis mišinys neturėtų būti naudojamas reguliariai, nes  jis gali pažeisti akmenį. Sienelės paviršiui nusausinti visada naudokite minkštą šluostę.

Impregnavimas: Marmuras yra natūralus akmuo, kurio paviršius yra akytas, dėl to skysčiai, dulkės ir nešvarumai gali įsigerti į akmens paviršių, jei šis nėra tinkamai impregnuotas. Labai svarbu, kad impregnuotumėte savo marmuro akmens sienelę, kad išsaugotumėte jos blizgesį ir apsaugotumėte nuo braižymo, nudažymo ir paviršiaus ėsdinimo reiškinių. Marmuro akmens sienelės turėtų būti periodiškai impregnuojamos. Šį kruopštų darbą gali atlikti specialistas arba galite tai padaryti patys, naudodamiesi keturiais paprastais žingsniais, kurie yra pateikti žemiau:

Visų pirma, nuvalykite marmuro akmens sienelės plyteles ne rūgštiniu akmenų valikliu, purkšdami jį ant plytelių ir tada išvalykite jas minkštu skudurėliu. Kai plytelės yra be jokių purvo, riebalų ir dulkių pėdsakų, leiskite joms išdžiūti arba nuvalykite jas sausa šluoste. Jei valymo metu plytelių spalvos tamsėja, prieš tęsdami impregnavimą, leiskite plytelėms pilnai išdžiūti.

Sekantis žingsnis: dėvėkite apsaugines pirštines ir marmuro akmeninį impregnantą supilkite į atvirą indą. Atidarykite savo virtuvės ar vonios kambario langus, kad būtų pašalintas impregnanto kvapas.

Naudodami gerą impregnavimui skirtą teptuką, pradėkite tepti impregnantą ant marmuro akmens sienelės plytelių. Norėdami išvengti impregnanto lašėjimo, tepkite nuo sienelės viršaus iki apačios. Kruopčiai paskleiskite impregnanto nubėgimus sienelės apačioje, kad galėtumėte tinkamai užbaigti marmuro akmens sienelės impregnavimą. Užtepus impregnantą, leiskite jam pabūti ant akmens paviršiaus 10 minučių arba kaip nurodyta impregnanto naudojimo instrukcijoje, kad impregnantas tinkamai įsiskverbtų į akmens paviršių.

Galiausiai, išvalykite minkštu skudurėliu, kad pašalintumėte likusį impregnanto perteklių, kuris nebuvo absorbuotas marmuro akmens. Švelniais judesiais, pagal laikrodžio rodyklę,  kol plytelės taps visiškai sausos.

Išvada

Marmuro akmens sienelės atrodo subtiliai ir stilingai tiek virtuvėse, tiek vonios kambariuose. Dėl daugybės rinkoje esančių marmuro akmens sienelių dizaino variantų, jūs turite daugybę pasirinkimo galimybių įgyvendint nepakartojamus sprendimus . Šiek tiek priežiūros ir jūsų marmuro akmens sienelės gali jus džiuginti ištisus dešimtmečius.

Venkite taupyti pinigus ir pirkti pigiausias akmens valymo priemones, nes jie gali sugadinti marmuro akmens sienelės paviršių, dėl ko teks investuoti vėl papildomai į tinkamus impregnantus ir poliravimo priemones, o blogiausiu atveju – visiškai pakeisti akmenį. Taigi geriau investuoti į gerus valiklius, o ne bandyti improvizuoti.

marmuro virtuvė veritas ana