natural-stone-floor

Natūralaus akmens grindys

Renkantis natūralaus akmens grindis susiduriame su daugybę informacijos ir klausimų. Terminas „natūralus akmuo“ reiškia įvairias struktūriškas gamtoje susiformavusias mineralines medžiagas, kurios skiriasi nuo sintetinių ar pagamintų akmens pagrindu gaminių. Populiariausios natūralaus akmens grindys – tai skalūnas, marmuras, kalkakmenis, travertinas, granitas ir smiltainis, kurių kiekvienas turi šiek tiek skirtingas savybes. Svarbu suprasti norimo natūralaus akmens grindų tipo savybes, kad nustatytumėte, ar jos tinka konkrečiai vietai.
Renkantis natūralaus akmens grindis yra keletas bendrų veiksnių, kuriuos turėtumėte apsvarstyti.

natūralaus akmens grindys veritas ana

Absorbavimo įvertinimas

Absorbavimo įvertinimas nurodo, kiek akyta yra nurodyta medžiaga. Kuo daugiau absorbuojantis, tuo jautresnis akmuo bus dėmėms ir drėgmei. Absorbuojantis akmuo taip pat gali būti linkęs įtrūkti, jei yra veikiamas minusinės temperatūros. Natūralus akmuo labai skiriasi savo individualiu absorbavimo greičiu. Labiausiai akytas akmuo yra smiltainis, o atspariausias vandeniui – granitas. Absorbavimo koeficientai klasifikuojami pagal šiuos terminus:

• „Non-vitreous“: tai didžiausias absorbavimo lygis. Daugeliu atvejų tokios natūralaus akmens grindys neturėtų būti naudojamos jokioje drėgnoje aplinkoje.
• „Semi-vitreous“: nors šios dangos yra mažiau absorbuojančios, tačiau kuo daugiau ši danga bus veikiama dregmės, tuo daugiau priežiūros jai reikės.
• „Vitreous“: tai standartinis natūralaus akmens grindų sugėrimo lygis ir šios medžiagos paprastai laikomos tinkamomis daugumai mažo ir vidutinio jūdėjimo patalpose ir lauko sąlygomis.
• Neperšlampamos arba „Impervious“ : Šios medžiagos yra atsparios skysčių sugėrimui, todėl jas bus lengviau prižiūrėti. Natūralaus akmens grindys iš šių medžiagų dažnai naudojamos intensyvioms žmonių judėjimo patalpoms, komercinėms reikmėms.

Jei trumpai ir aiškiai, tai smiltainis yra akytas ir labai absorbuojantis akmuo. Travertinas, kalkakmenis ir skalūnas yra vidutinio sugeriamumo, o granitas yra santykinai atsparus vandeniui. Be to, poliruotos medžiagos sugeria mažiau vandens nei šlifuoti arba išlenkti paviršiai.

 

natūralaus akmens grindys veritas ana 02

Įvertinimas

Kai kurie prekybininkai naudoja klasifikavimo sistemą medžiagų kokybei įvertinti. Tai gali būti susieta su plytelių ar plokščių dydžiais, forma ir storiu bei jų paviršiaus apdirbimu. Dauguma klasifikavimo sistemų turi tris kokybės lygius:

• 1 klasė – tai aukštos kokybės, vienarūšės medžiagos.
• 2 klasę sudaro medžiagos, turinčios nedidelių defektų, tokių kaip drožlės, įbrėžimai ar netaisyklingi paviršiai.
• 3 klasės medžiagos turi didelių dydžio, formos, paviršiaus ar skaldos trūkumų, todėl jas galima naudoti tik kaip akcentinius sprendimus, arba tam tikrose dekoratyvinėse srityse.

Natūralaus akmens grindų trinties koeficientas

Tai rodo, kaip yra slidžios įvairios medžiagos. Kuo didesnis koeficientas, tuo didesnė sukibimo jėgos dalis. Šis skaičius ypač svarbus drėgnose aplinkose, pvz., vonios kambariuose ir virtuvėse, taip pat komercinėse zonose. Pavyzdžiui “Amerikiečių Su Negalia” įstatymas reikalauja, kad natūralaus akmens grindų medžiaga turi mažiausiai 6-tą sausumo koeficientą.

Natūralaus akmens grindys – tinkamumas vidaus ar lauko sąlygoms

Kai kurios natūralaus akmens grindų medžiagos labiau tinka naudoti vidaus patalpų sąlygomis. Daugelis pirmiau minėtų veiksnių nustatys, ar medžiaga turėtų būti naudojama atviroje aplinkoje ar pastato viduje. Labai absorbuojančios medžiagos kentės nuo nešvarumų ir rūgštaus lietaus, taip pat tokios medžiagos skilinės, kadangi akytos ir absorbuojančios dangos užšąla ir plečiasi. Akmens grindų dangos, turinčios mažą trinties koeficientą, taip pat sukels traumų pavojų žmonėms, kadangi po lietaus ar sniego taps slidžiomis.

Oksidacija

Natūralių akmenų medžiagos yra milijonus metų formuojamos po žeme ir dažnai yra sudarytos iš įvairių skirtingų elementų. Kartais šiose medžiagose yra geležies, kuri gali pasireikšti kaip ryškiai raudoni ir gintaro atspalviai akmens paviršiuje. Lauko sąlygomis tie geležies pėdsakai gali oksiduotis – procesas, labiau žinomas kaip rūdys. Tai gali sukelti visų natūralaus akmens grindų paviršiaus degeneraciją.

natūralaus akmens grindys veritas ana 03

Natūralaus akmens grindų naudojimo privalumai

Yra daug estetinių ir praktinių priežasčių, kodėl natūralaus akmens grindys gali būti geras pasirinkimas:

• Kiekvienas akmens gabalas yra unikalus žemės kūrinys, todėl kiekviena grindų danga tampa unikalia.
• Akmens prigimtis yra gamta ir viskas kas susiją su gamtos dėsniais, tai gali padėti gyvenamosioms erdvėms suteikti tiesioginį ir amžinąjį ryšį su gamtos pasauliu, kitaip nei bet kuri kita statybinė medžiaga.
• Akmens masės plytelės yra natūralios, neužterštos, ekologiškos.

Natūralaus akmens grindų naudojimo trūkumai

• Išskyrus granitą ir tam tikrą skalūną, natūralus akmuo yra gana akytas, dėl to tokios natūralaus akmens grindys turi būti periodiškai apdorojamos impregnantais, kad būtų apsaugoti jų paviršiai.
• Kai kurios poliruotos medžiagos, pavyzdžiui, marmuras, gali lengvai susibraižyti.
• Kai kurie akmenys yra labai trapūs ir lengvai suskyla.

Pirkant natūralaus akmens grindis, svarbu tinkamai pasidomėti ir suprasti perkamos grindų dangos medžiagos savybes. Pasidomėkite, ar pasirinktos natūralaus akmens grindys bus tinkamos jūsų projektui ir kiek joms reikės priežiūros.