palange

Natūralaus akmens palangės

Dar ne taip seniai, rinkdamiesi vidines langų palanges, neabejotinai rinkomės tik medines arba plastikines. Keraminių plytelių palangės dažnai pasirenkamos vonios kambariuose ir virtuvės zonose. Šiame straipsnyje mes ieškosime gražios, alternatyvios galimybės, kuri šiandien tampa vis populiaresnė – natūralaus akmens palangės.

Kas yra palangė?

Sąžiningai kalbant, mes visi galvojame apie palanges kaip naudingą lentyną augalams ar dekoro detalėms, o gal kažkam patinka plačios palangės tinkamos patogiai atsisėsti ir žvelgiant pro langą mėgautis kavos puodeliu?

Tačiau pagrindinė palangės paskirtis yra daug paprastesnė. Pirma, jos suteikia tvirtą, plokščią pagrindą montuojant lango rėmą. Ir, antra, jos atlieka svarbų praktinį darbą, sulaikydamos šaltį ir drėgmę.

Kokie yra natūralaus akmens palangės privalumai?

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite, kaip ir visi akmens gaminiai, ši medžiaga yra visiškai nepavaldi laikui, taip pat sukuriamas unikalus kambario grožis, nes natūralus akmuo turi nepaprastai daug savito žavesio. Bet gera išvaizda, toli gražu, nėra vienintelis natūralaus akmens palangių privalumas!

akmens palange veritas ana

Palangės – pasirinkimas kiekvieno skoniui

Atsižvelgiant į tai, kokio rezultato siekiate savo projektui, apsvarstykite įvairius galimus akmens variantus jūsų palangėms – nuo marmuro ir granito iki, galbūt, kvarcito akmens palangių. Jei kambaryje yra kitų natūralaus akmens detalių – pavyzdžiui, natūralaus akmens grindys arba židinio apdaila – galite pasirinkti panašų akmenį ir palangėms. O gal norėsis drąsių spalvų kontrastų?

Taip pat atminkite, kad dėka šiuolaikinės akmens apdirbimo technikos ir moderniausių akmens pjovimo staklių, jūsų natūralaus akmens palangės gali būti pagamintos bet kokios formos. Nuo aptakios ir paprastos iki labai puošnios. Palangės gali būti pagaminamos ir pritaikomos bet kokiam interjerui. Nesvarbu, ar ieškote klasikinio stiliaus, ar modernaus palangės varianto.

Akmeninių palangių savybės

Skirtingai nuo medžio, natūralių akmenų palangės pasižymi savo patvarumu. Mediena gali trunyti ir lengvai pasižeisti – pvz., laistant augalus arba su pažeidimai atsiranda nuo sunkių dekoro detalių. Jei akmens palangė yra tinkamai sumontuota ir prižiūrima, natūralus akmuo yra pakankamai tvirtas ir prisitaikys prie bet kokios jūsų palangės dekoro idėjos ir tarnaus jums daugelį metų.

Akmens palangių priežiūra

Medines palanges tenka dažnai perdažyti arba lakuoti, kad jos atrodytų gerai ir apsaugotų medieną nuo jai kenksmingos drėgmės. Natūralus akmuo yra daug lengviau prižiūrimas. Priklausomai nuo jūsų pasirinkto akmens, gali tekti tik retkarčiais pakartotinai užtepti hermetiką, kad būtų išvengta vandens paliekamų dėmių ir įbrėžimų. Veritas Ana specialistai visuomet pasiruošę patarti, kaip geriausiai prižiūrėti savo natūralaus akmens palanges.

Konstrukcija ir montavimas

Jei statote savo svajonių namus nuo nulio, derinant projektą galima iš karto atkreipti dėmesį į konstrukcinę dalį, atsižvelgiant į tai, kad planuojate įsirengti natūralaus akmens palanges. Šiuo atveju, renkantis išorines ir vidines palanges, galima iš karto planuoti vientisą akmens plokštę, ant kurios montuosis lango rėmas.

Tačiau, jei planuojate namo renovaciją ar remontą, o langai jau yra, nesijaudinkite. Dar tikrai įmanoma savo namuose džiaugtis natūralaus akmens palangėmis, nenaudojant nereikalingų struktūrinių darbų. Natūralaus akmens palangės gali būti lengvai montuojamos ir pritaikomos ir prie esamų langų, mažai ar visiškai nepažeidžiant aplinkinio dekoro ar gipso apdailos.

Ar žinojote?

Ar žinojote, kad gamindami interjero sprendimą iš natūralaus ir dirbtinio akmens, galite nepanaudotus likučius  panaudoti pasigaminant akmens palanges? Jos pridės subtilaus išskirtinumo, tinkančio tiek moderniems, tiek tradiciniams interjerams.

caesarstone akmens palangė