zidinio apdaila 02

Natūralaus akmens židinio apdaila interjere

Akmeniu dekoruotas židinys yra įspūdingas akcentas ir traukos centras namuose. Tai tarsi neatsiejama dalis nuo jaukios poilsio zonos, kuri visiškai nepavaldi laikui ir metų laikams. Stebint židinio ugnį, degančių malkų traškesio atpalaiduoja , ramina ir atgaivina mintis po sunkios darbo dienos. Dažniausiai, renkantis židinio apdailą, atsižvelgiama į bendrą namuose vyraujantį interjero stilių, spalvas ir raštus, kad židinys taptų puikiu namų akcentu, suderintu su visa aplinka.
Natūralaus akmens židinių apdaila – dažnas įvairių stilių interjerų elementas. Tinkamai parinkus židinio tipą, stilių ir apdailai naudojamą akmenį, jį galima įrengti ne tik bute ar individualiame name, bet ir visuomeninės paskirties interjeruose. Dažniausiai židinių apdailoms naudojamas marmuras, granitas arba travertinas. Natūralus akmuo pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu trinčiai, temperatūrų pokyčiams, yra ekologiškas. Natūralų akmenį lengva prižiūrėti. Natūralus akmuo turi labai plačią spalvų ir raštų gamą. Dėl šios ypatybės kiekviena natūralaus akmens židinio apdaila yra unikali. Natūralaus akmens židinio apdaila suteiks išskirtinumo ir subtilios prabangos interjerui.

Natūralistinis arba gamtos stilius

Norėdami sukurti naturalistinį, gamta dvelkiantį stilių savo namuose, židinio sieną dekoruoti galite pvz. šviesaus granito ar travertino akmeniu ar akmens masės plokšte nuo grindų iki pat lubų. Naturalistiniam stiliui sukurti, puikiai tiks šviesios spalvos medienos akcentai kambaryje arba tokia mediena padengtos likusios kambario sienos. Šviesi mediena optiškai padidins kambarį, sukurs jaukumą ir šiluma skleidžiančią erdvę, kuri puikiai derės kompozicijoje su akmenine židinio apdaila. Interjerą papildžius to paties akmens palangėmis, stalviršiais ar kitais natūralaus akmens dirbiniais, suteiktume daugiau vientisumo. Natūralus akmuo puikiai dera su kitomis natūraliomis interjero apdailos medžiagomis – medžiu, metalu.

Spalvų atkartojimas

Norėdami,kad kambario dekoras harmoningai derėtu su židinio akmeniu, atkartokite akmens spalvą rinkdamiesi kambario baldus, pasirinkdami sienų dažus ar interjero akcento detales. Pavyzdžiui, šviesiai pilkos ar tonu tamsesnės pagalvėlės ant sofos ar fotelio puikiai derės šalia šviesaus akmens židinio apdailos. Prieš keliaudami rinktis derančių akcentų, galite nufotografuoti židinio akmens apdailą, tai padės pasirinkti dažų ar audinių atspalvius. Dažydami sienas panašia spalva, kuri artima židinio akmens apdailai, bendram kambario stiliui suteiksite lengvumo – tai puikiai tinka moderniam ar minimalistiniam dekoravimui.

 

Kontrastas

Net jei šviesaus akmens apdaila dekoruotas židinys jums atrodo pabodęs, pakeitus kambario dekorą, jis gali nubusti naujam gyvenimui. Dažykite sienas šviežiomis, šiuolaikiškomis spalvomis, pvz., Obuolių žalia, su balta apdaila arba akcentais, taip kambariui suteiksite šviežio veržlumo jausmą. Atkartokite akmens šešėlio pojutį kažkur kambaryje, pvz., dekoruokite panašios spalvos pagalvėlėmis ar nedideliu kilimėliu. Kambario sienas galite dekoruoti sienų lipdukais ar kitom medžiagom, kurios artimos panašia spalva ir faktūra, kokia yra akmeninė židinio apdailą, kad padidintumėte kontrastą ir spalvų pasikartojimą.

Suderinamumas

Teisingas baldų išdėstymas patalpoje, kai kalbama apie akcentus, kurie padaro kambarį jaukiu ir savitu, yra dažnai nuvertinamas arba pamirštamas. Labai svarbu yra atrasti vietą šalia ar priešas židinį, kuri bus skirta poilsiui ar ramiam laisvalaikiui kartu su artimaisiais praleidžiant jaukius vakarus ir savaitgalius. Pavyzdžiui, galite pastatyti fotelius abiejose židinio pusėse, priešais kambario centrą, kad sukurtumėte jaukią skaitymo ar pokalbio erdvę. Išdėstykite sofą ar kitus didelius baldų komplektus tolėliau, taip pat atsukdami į kambario centrą, kad svečiai galėtų taip pat mėgautis židinio liepsnų sukurtu jaukumu. Susikurkite poilsio ar laisvalaikio leidimo erdvę šalia židinio tokią, kuri leistų jums jaustis patogiai ir atspindėtų jūsų vidinį savitumą.
Veritas Ana salone platus pasirinkimas klasikinio stiliaus marmurinių židinio apdailų. Projektuojame ir gaminame natūralaus akmens židinio apdailas pagal jūsų individualius poreikius.