Natūralaus akmens palangės – laikui nepavaldus pasirinkimas

2019-03-01

Dar ne taip senai, rinkdamiesi vidines langų palanges, neabejotinai rinkomės tik medines. Keraminių plytelių palangės dažnai pasirenkamos vonios kambariuose ir virtuvės zonose. Šiame straipsnyje mes ieškosime gražios, alternatyvios galimybės, kuri šiandien tampa vis populiaresnė – natūralaus akmens palangės.

Kas yra palangė?

Sąžiningai kalbant, mes visi galvojame apie palanges kaip naudingą lentyną augalams ar dekoro detalėms, o gal ir kažkam patinka plačios palangės tinkamos patogiai atsisėsti, mėgautis kavos puodeliu ir žvelgti pro langą?

Tačiau pagrindinė palangės paskirtis yra daug paprastesnė. Pirma, jos suteikia tvirtą, plokščią pagrindą montuojant lango rėmą. Ir, antra, jos atlieka svarbų praktinį darbą, sulaikydamos šaltį ir drėgmę.

Kokie yra natūralaus akmens palangės privalumai?

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite, kaip ir visi akmens gaminiai, ši medžiaga yra visiškai nepavaldi laikui, taip pat sukuriamas unikalus kambario grožis, nes natūralus akmuo turi nepaprastai daug savito žavesio. Bet gera išvaizda, toli gražu, nėra vienintelis natūralaus akmens palangės privalumas!

Natūralaus akmens palangės pasirinkimas kiekvieno skoniui

Atsižvelgiant į tai, kokio rezultato siekiate savo projektui, apsvarstykite įvairius galimus akmens variantus jūsų palangėms – nuo marmuro ir granito iki galbūt kvarcito akmens palangių. Jei kambaryje yra kitų natūralaus akmens detalių – pavyzdžiui, natūralaus akmens grindys arba židinio apdaila – galite pasirinkti panašų akmenį ir palangėms. O gal norėsis drąsių spalvų kontrastų?

Taip pat atminkite, kad šiuolaikinės akmens apdirbimo technikos ir moderniausių akmens pjovimo staklių dėka jūsų natūralaus akmens palangės gali būti pagamintos bet kokios formos. Nuo aptakios ir paprastos iki labai puošnios, jie gali būti pagaminti pagal bet kokį interjerą, nesvarbu, ar ieškote klasikinio stiliaus ar pažangiausio varianto.

Natūralaus akmens palangės savybės

Skirtingai nuo medžio, natūralių akmenų palangės pasižymi savo patvarumu. Mediena gali trunyti ir lengvai pasižeisti – pvz., laistant augalus dažnai mums nepastebimai susikaupia ant palangių drėgmė arba paviršius pažeidžiamas sunkiomis dekoro detalėmis. Tol, kol jis yra tinkamai sumontuotas ir prižiūrimas, natūralus akmuo yra pakankamai tvirtas ir prisitaikys prie bet kokios jūsų palangės dekoro idėjos daugelį metų.

Natūralaus akmens palangės priežiūra

Medines palanges tenka dažnai perdažyti arba lakuoti, kad jos atrodytų gerai ir apsaugotų medieną nuo jai kenksmingos drėgmės. Natūralus akmuo yra daug lengviau prižiūrimas. Priklausomai nuo jūsų pasirinkto akmens, gali tekti tik retkarčiais pakartotinai užtepti hermetiką, kad būtų išvengta vandens paliekamų dėmių ir įbrėžimų. Veritas Ana specialistai visuomet pasiruošę patarti, kaip geriausiai prižiūrėti savo natūralaus akmens palanges.

Natūralaus akmens palangės – konstrukcija ir montavimas

Jei statote savo svajonių namus nuo nulio, derinant projektą galima iš karto atkreipti dėmesį į konstrukcinę dalį, atsižvelgiant į tai, kad planuojate įsirengti natūralaus akmens palanges. Šiuo atveju , renkantis išorines ir vidines natūralaus akmens palanges, galima iš karto planuoti vientisą akmens plokštę, ant kurios montuosis lango rėmas.

Tačiau, jei planuojate namo renovaciją ar remontą, o langai jau yra, nesijaudinkite. Dar tikrai įmanoma savo namuose džiaugtis natūralaus akmens palangėmis, nenaudojant nereikalingų struktūrinių darbų. Natūralaus akmens palangės gali būti lengvai montuojamos ir pritaikomos ir prie esamų langų, mažai ar visiškai nepažeidžiant aplinkinio dekoro ar gipso apdailos.

Grįžti į straipsnių puslapį
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.