virtuvės stalviršis veritas ana

Kokia yra virtuvės stalviršio kaina?

„ Kokia yra virtuvės stalviršio kaina? “ Tai geras klausimas, kuris neturi vieno atsakymo. Tai beveik taip pat sunku atsakyti, kaip ir „Kiek kainuoja automobilis?“

Automobiliai gaminami šimtais markių, kiekviename iš jų yra platus modelių asortimentas ir įvairūs pasirenkami priedai, komplektacijos. Tas pats ir su akmens virtuvės stalviršiais. Žinoma, virtuvės stalviršis nėra automobilis, tačiau tai yra artimiausias palyginimas, apie kurį galėjome pagalvoti. Pradiniam vertinimo etape galime atsakyti, kad pasirinkta virtuvės stalviršio medžiaga sudaro apie 50% galutinės stalviršio kainos.

Kitą pusę kainos sudaro projekte numatytų gaminių su apdailomis tikslių išmatavimų,  šių gaminių gamybos darbų ir sumontavimo paslaugų kaina. Todėl ne pati geriausia idėja yra užsakyti stalviršį pagal kvadratinio metro kainą! Mes rekomenduojame palyginti skirtingų akmens stalviršių gamintojų kainas ir įtraukti apdailos, montavimo kainą.

Akmens medžiagos kaina priklauso nuo akmens savybių, jo kilmės, gamybos technologijos ir susijusių išlaidų

Kaip minėjome aukščiau, akmens medžiagos kaina yra pagrindinė kainos sudedamoji dalis. Akmens stalviršiai skiriasi pagal jų savybes ir kilmę (natūralūs ir dirbtiniai) bei resursus ir energiją, reikalingą paruošti stalviršį.

Vidutinė virtuvės stalviršio kaina

Granito stalviršio kvadratinio metro kaina yra vidutiniškai 250 eurų, nors aukščiausios klasės granitai gali kainuoti net 500 eurų už kvadratinį metrą.

Marmuriniai stalviršiai vidutiniškai kainuoja 250-350 eurų už kvadratinį metrą. Jei pasirinksite marmurą, turėtumėte būti šimtu procentų tikras, kad esate pasirengęs juo pasirūpinti. Marmuras yra absorbuojanti medžiaga, turinti šviesios spalvos paviršių, kurį vynas ir maistas gali lengvai nudažyti. Neatlikus tinkamos priežiūros, po poros metų gali tekti pakeisti savo marmurinį stalviršį. Jei jūsų virtuvė visada yra rūpestingai prižiūrima, o marmuriniu stalviršiu pasirūpinsite kruopščiai, jis gali gerai atrodyti ištisus dešimtmečius.

Vidutinė dirbtinio kvarco akmens stalviršio kaina yra apie 450 eurų už kvadratinį metrą. Kai kurie kainuoja perpus pigiau (250 eurų), kiti – brangiau (700 eurų). Kodėl kainos skiriasi? Dirbtinis kvarcas yra žmogaus sukurta medžiaga, o šiam kvarco stalviršiui pagaminti reikia daugiau išteklių, nei reikia marmuro ar granito stalviršiui pagaminti. Nors kartais kaina gali būti didesnė, dirbtinio kvarco akmens stalviršiai yra patvaresni, jų sugeriamumas yra sumažintas iki minimumo ir jais labai lengva pasirūpinti.

Keturių medžiagų klasifikavimas

Brangiausiai kainuotų natūralaus kvarcito stalviršiai, po jų – dirbtinio kvarco stalviršiai ir natūralus marmuras. Pigiausias pasirinkimas būtų natūralaus granito stalviršis, tačiau turėtumėte nepamiršti kai ko labai svarbaus – tai yra vidutinis skaičiavimas ir visada yra išimčių.

Akmens stalviršio kaina labai priklauso nuo jo storio ir dydžio

Kitas svarbus kainos komponentas yra medžiagos matmenys. Šis aspektas yra gana aiškus. Kuo didesnis plotas ir kuo storesnis akmuo, tuo didesnė stalviršio kaina.

Kodėl verta rinktis storesnę medžiagą, jei ji brangesnė?

Visų pirma, gali būti pranašumas pasirinkti storesnę medžiagą (12-30mm storio), nes yra vietų ar baldų konstrukcinių sprendimų, kur nereikėtų dėti plonesnių kaip 8mm storio stalviršių. Jei plonas stalviršis išsikiša nuo atraminės konstrukcijos krašto 20-40 cm, jis gali sulūžti, kai ant jo atsiremiama ar uždedama kažkas sunkaus. Kampai yra ypač jautrios vietos, nes jie paprastai nepalaikomi jokios atramos. Mes labai rekomenduojame, kad jūsų stalviršis turėtų tvirtas atramas ir tinkamai būtų sumontuotas ant specialiai tam paruoštų baldų.

Akmens stalviršio apdaila gali kainuoti brangiau

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad akmens stalviršio apdaila yra nebrangi. Tačiau galutiniame rezultate kaina gali šiek tiek pakilti. Tai apima tokius dalykus kaip kriauklės (plautuvės) angos, elektros lizdų angos ir angos čiaupams bei stalviršio kraštinių dekoratyviniai profiliai.

Pažymėtina, kad pasirinkus kvarco ir granito stalviršius, angos yra išfrezuojamos automatinėmis CNC staklėmis. Akmens stalviršių atveju tai daroma specialia freza su vandens aušinimu. Šias priemones prižiūrėti gana brangu, ir tai atsispindi galutinėje kainoje.

Taip pat angas ar dekoro detales galima išgauti įvairiais būdais, kurių kiekvienas kainuoja skirtingai.

Paskutinis kainos komponentas yra gaminių išmatavimo ir sumontavimo darbai

Šios paslaugos gali sudaryti 25–50% stalviršio kainos. Didesnių ir brangesnių stalviršių procentinė dalis yra mažesnė.

Matavimo ir montavimo kaina priklauso nuo vietos ir konkretaus darbo. Jei taip atsitiktų, kad stalviršis bus per didelis, kad būtų galima įnešti į penktą namo aukštą, jį prireikės užkelti kranu, o tai kainuotų papildomai.

Be abejo, tikslus gaminių išmatavimas yra labai svarbus etapas, kuris lemia galutinį sumontuotų gaminių vizualinį vaizdą. Mes prisiimame visą atsakomybę už savo atliktą darbą ir mūsų siekis yra tai, kad užsakovas mūsų pagamintus gaminius eksploatuotų ilgai, o gaminiai visuomet atrodytų puikiai ir būtų patogūs naudojantis jais. Akmens stalviršis, dekoras yra vienas iš brangesniųjų virtuvės ar interjero apdailos komponentų, tad patikėjus tokius darbus „mėgėjams“, ištaisyti jų įveltas klaidas tampa daug kainuojančiu iššūkiu.

Pasirinkta medžiaga + gaminių išmatavimas + gaminių gamyba ir jų galutinis sumontavimas = galutinė virtuvės stalviršio kaina

Pabaigai, jei tinkamai pasirūpinsite savo stalviršiu, akmuo bus pigesnis variantas nei medis ar laminatas. Tinkamai prižiūrint, akmens virtuvė tarnaus visą gyvenimą!