Stalviršiai

Stalviršiai iš natūralaus ar dirbtinio akmens vertinami dėl nepriekaištingos estetikos ir ilgaamžiškumo – tai itin patogi maisto ruošimo priemonė, atspari įbrėžimams ir fiziniams pažeidimams.

Higienistų teigimu, akmuo virtuvėje – praktiškiausias ir higieniškiausias pasirinkimas. Natūralaus akmens stalviršiai vertinami dėl nepriekaištingos estetikos ir ilgaamžiškumo – tai itin patogi maisto ruošimo priemonė, atspari įbrėžimams ir fiziniams pažeidimams. Išskirtinio dėmesio sulaukia ir akmens grindys, žavinčios savo dizainu ir aukštais atsparumo rodikliais – nukritęs peilis ar kitas aštrus daiktas jų neįskels, o užtiškę karšti riebalai nepaliks žymių. Be to, tiek akmeninius stalviršius, tiek akmenines grindis ar sienų plyteles lengva prižiūrėti ir valyti.

Kiekvienas žmogus, mėgstantis pasisukioti virtuvėje, patvirtins, kad svarbiausia yra jos „darbinė“ dalis – stalviršis. Dauguma žmonių, turinčių natūralų granito ar „Dekton®“ dirbtinio akmens stalviršių, dauguma virtuvės „šefų“, užtikrins, kad akmeniniai stalviršiai vienareikšmiškai pranašesni už laminuoto medžio ar medinius, kadangi pagrindiniai akmens privalumai – tai higiena, atsparumas trinčiai ir karščiui, nesudėtinga priežiūra ir grožis. Higiena virtuvėje svarbiausia, tad dėl itin mažo akmens įgeriamumo, pavyzdžiui, pjaustant žalią mėsą jos riebaliniai skysčiai neįsigeria į akmeninį paviršių, todėl jame nesikaupia bakterijos. Tas itin svarbu tėveliams, auginantiems mažus vaikus. Taip pat ant akmeninio stalviršio galima pjaustyti, minkyti tešlą – ji nelimpa prie stalviršio, dėti karštus indus – nebijo staigaus temperatūros pokyčio. Be to, natūralus granito ar „Dekton®“ dirbtinio akmens stalviršis puikiai valosi, yra ilgaamžis ir visada atrodo kaip naujas. Tad virtuvėje turint „akmenį“, tai bus ir praktiškas, ir prabangos įspūdį paliekantis Jūsų sprendimas.

Vonios kambaryje akmuo naudojamas sienoms, grindims, vonios sienelėms, montuojamos natūralaus akmens kriauklės ir kt. Vonioje akmuo suteikia prabangos įspūdį ir yra labai funkcionalus – akmeninius stalviršių paviršius lengva valyti, jie nepakinta nuo drėgmės poveikio, aplink kriauklę, vonią ir kitose sujungimo vietose nesikaupia pelėsis, muilo likučiai ir kiti nešvarumai.

Akmeniniai stalviršių paviršiai nebijo vandens, yra atsparūs karščiui, įbrėžimams, neteplūs ir lengvai prižiūrimi, tačiau jiems taip pat reikalinga ir priežiūra. Šioje trumpoje apžvalgoje pasidalinsime keliais naudingais patarimais, padėsiančiais išsaugoti natūralų akmens paviršiaus grožį jį tinkamai prižiūrint. Kasdieninė priežiūra – akmeninius stalviršių paviršius paprasčiausiai valykite vandenyje sušlapinta drėgna šluoste, netrinkite jokiomis šveitimo priemonėmis, nenaudokite valymui jokių šveitimo miltelių ar koncentruotų cheminių valymo priemonių. Organinės, mineralinės ar augalinės kilmės dėmes iš akmeninių stalviršių paviršių šalinkite tik specialiai akmeniniams paviršiams valyti skirtomis valymo priemonėmis. Rekomenduojame akmeninius stalviršių paviršius laikas nuo laiko impregnuoti akmeniui skirtu impregnantu – tai ženkliai palengvina akmens stalviršio priežiūrą, apsaugo nuo nešvarumų įsigėrimo. Nors akmeniai paviršiai yra labai atsparūs trinčiai, tačiau vis dėlto stenkitės jų netrankyti kietais ir aštriais daiktais. Rekomenduojame ilgesniam laikui nepalikti ant stalo išsiliejusio aliejaus, vyno, kavos ar kitų „dažančių“ skysčių, o taip pat citrinų, svogūnų, įvairių rūgščių vaisių ar daržovių likučių. Venkite akmeninio paviršiaus kontakto su chemikalais, dažų, nagų lako, riebalų ar kitais stipriais valikliais, rūgštimis ir kt. cheminėmis priemonėmis. Šie paprasti patarimai suteiks Jūsų akmens paviršiui ir ilgaamžiškumo, ir ilgam išsaugos akmens grožį Jūsų interjere.

Nepaprastai daug yra siūlomų apdirbamų stalviršio kraštinių dizaino variantų Jūsų vonios ar virtuvės stalviršiui, kurie tinka absoliučiai visų akmens spalvų ir pasirinktų paviršiaus tekstūrų kolekcijoms. Tiesiai nupjautos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Tai paprasčiausiu būdu nupjaunama nuo kampo tiesi atkarpa, tinkanti bet kokio storio paviršiaus plokštei su tiesia apdaila. 2+2 nupjautos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Šiuo būdu apdirbamas nupjautos kraštinės briauna suteikia stalviršiui tęstinumą, padaro jį tvirtesnį ir atsparesnį nuo smūgio bei subraižymams. Pilnai užapvalintos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Visiškai suapvalinta kraštinės apdaila, sukuria visiško tęstinumo virtuvėje pojūtį, išlaikant tą patį stalviršių storį. Elegantiškai išfrezuotos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Tai specialiu būdu iš tradicinės kraštinės suformuota elegantiška išpjova, suteikianti stalviršiui labai elegantišką formą. Skersiniu būdu nupjautos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Tai puikus stalviršio kraštinės apdirbimo sprendimas, suteikiantis vientisumo ir tvirtumo Jūsų virtuvės ar vonios stalviršiui. Dalinai užapvalintos stalviršio kraštinės apdirbimo dizainas Tai puikus dalinai ir švelniai užapvalintos kraštinės vonios ar virtuvės stalviršio apdirbimo sprendimas, suteikiantis Jūsų stalviršiui lengvumo ir malonaus lietimo pojūčio efektą.

Naturalaus ir dirbtinio akmens stalviršis – kurį pasirinkti?

Virtuvės ar vonios kambario stalviršio pasirinkimas yra nepaprastai svarbus, atsakingas ir įdomus procesas. Jūsų pasirinktas stalviršis sukurs ne tik patogią naudojimui ir skoningai įrengtą aplinką, bet ir atskleis jūsų namų subtilumą ir grožį.

Tinkamai pasirinktas natūralaus ar dirbtinio akmens stalviršis tarnaus ilgus metus ir džiugins jus savo patvarumu ir elegancija. Ne tik turėsite skoningą ir stilingą kambario zoną, bet ir tinkamai pasirinkus, galėsite ilgai džiaugtis lengva stalviršio priežiūra, higiena bei švara. Nežinote kuris natūralus akmuo tinka jūsų virtuvės ar vonios kambario stalviršiui? Mes esame tam, kad padėtume.

Yra daugybė įvairių prabangių akmens masės stalviršių, kurie puikiai tiks jūsų virtuvėje. Mes padėsime jums apsispręsti, papasakodami apie 4 akmens virtuvės ir vonios kambario stalviršių tipus, kurie sukuria funkcionalią ir stilingą erdvę.

Granitas yra vienas iš populiariausių pasirinkimų. Šis aukščiausios klasės akmens masės stalviršis pribloškia savo žavinga spalvų tekstūra, bei atsparumu įbrėžimams. Granitas turi platų raštų ir spalvų pasirinkimą. Yra ekonomiškas, ilgaamžis, turintis antibakterinių savybių, atsparus šalčiui, staigiam temperatųros pokyčiui, UV spinduliams ir plačiai naudojamas. Tai tik keletas priežasčių, dėl kurių granitas tapo vienas iš populiariausių akmens sprendimų viso pasaulio virtuvėse ir vonios kambariuose. Granitas yra akytasis akmuo, todėl norint, kad stalviršis būtų ilgaamžiškas, jus džiugintų ir atrodytų visuomet kaip naujas, butinas speciali jo priežiūra.

„Dekton®“ dirbtinio akmens gaminiai savo patvarumu nenusileidžia natūraliam granitui. Nors ir kiti paviršiai yra atsparūs dėmėms, tačiau Dekton® antibakterinės struktūros paviršius yra puikus to įrodymas. Jam visiškai nebaisos net labiausiai įsisenėjusios vyno, kavos, rūdžių dėmės – jos, nuo šio dirbtinio akmens paviršiaus, yra lengvai nuvalomos. Dekton® yra atsparus cheminėms medžiagoms ir hidrolizei, todėl nereikės jaudintis,kad netyčia apliejus šį stalviršį balikliu ar orkaitės riebalų šalinimui skirtų valikliu stalviršis liks sugadintas. Taip pat šis dirbtinis akmuo pasižymi dideliu atsparumu staigiam temperatūros pokyčiui, UV spinduliams ir šalčiui.

Kas nesijaustų prabangiai, sedėdamas šalia elegantiško marmurinio stalviršio? Šis akmuo naudojamas puošniose rezidencijose ir rūmuose visame pasaulyje. Stalviršiai iš natūralaus marmuro akmens vertinami dėl nepriekaištingos estetikos ir nepaprasto grožio. Jis plačiai žinomas dėl savo turtingos išvaizdos ir prabangaus stiliaus, kurį galima pritaikyti betkuriame namo kambaryje. Jei norėtumėte, kad jūs ir jūsų svečiai, pasijustų lyg ištaigingoje viloje, tada jums puikiai tiks marmurinis stalviršis. Tačiau marmuras yra jautrus subraižymams ir dėmėms ir reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros nei kiti akmens masyvo stalviršiai. Reguliari, tačiau nesudėtinga priežiūra ir paviršiaus valymas specialiomis priemonėmis neatsiejamas, norint,kad šis akmuo tarnautų ilgai ir visuomet atrodytų puošniai.

Dievinate marmuro išvaizdą, bet norite kažko labiau išraiškingesnio? Savo estetinėmis savybėmis labai panašus į marmurą yra jo pusbrolis kvarcitas. Kvarcitas pasižymi gražiu akmens gijų raštu bei ypatingu tvirtumu.Šis natūralaus akmens stalviršis yra labai patvarus, nes pakenčia mechaninį spaudimą, atsparus karščiui, įbrėžimams ir kitai žalai. Kvarcitas yra ilgalaikis pasirinkimas jūsų virtuvės ar vonios kambariui.

Ieškote daugiau natūralaus ar dirbtinio akmens pasirinkimų savo virtuvei ar vonios kambariui? Peržiūrėkite mūsų siūlomus natūralaus ir dirbtinio akmens sprendimus bei jų spalvų ir raštų įvairoves.