netinkamas akmens valymas

Natūralaus akmens priežiūra: 5 natūralaus akmens valymo klaidos

Natūralaus akmens priežiūra yra svarbi siekiant išsaugoti geriausias jo savybes. Natūralus akmuo interjere yra investicija, kuri gali trukti visą gyvenimą ir atrodyti taip pat gražiai, kaip tą dieną, kai jį įsigijote. Nors akmuo yra patvarus ir ilgaamžis, jis nėra nesunaikinamas. Neteisingų valymo priemonių naudojimas arba teisingos priežiūros nepaisymas gali sukelti nepataisomą žalą.

Yra daug įvairių natūralaus akmens sprendimų grindų ir stalviršių dangoms. Tarp jų yra ir populiarieji marmuras ir granitas. Kiekviena akmens rūšis taip pat pasižymi skirtingomis dizaino ir atspalvių savybėmis, kad papildytų natūralią jūsų namo estetiką.

Kad jūsų akmuo atrodytų nepriekaištingai daugelį metų, jį reikia tinkamai prižiūrėti ir reguliariai valyti. Tai darydami užtikrinsite natūralaus akmens patvarumą ir grožį.

Bendra priežiūra ir naudojamos valymo priemonės daugumai natūralių akmenų yra labai panašios. Tačiau kiekvieno natūralaus akmens cheminiai komponentai ir fizinės savybės yra skirtingos. Tai reiškia, kad kiekvienam reikia kiek skirtingos priežiūros.

Kas atsitiks, jei netinkamai prižiūrėsite savo natūralaus akmens paviršius? Na, pasitaiko atvejų, kuomet natūralaus akmens paviršiai yra negrįžtamai sugadinami…

Kaip išvengti natūralaus akmens priežiūros klaidų?

1. Acto ir baliklio naudojimas valymui

Būtina naudoti tik natūralaus akmens paviršiams tinkamas valymo priemones. Tai reiškia, kad reikia vengti acto ir baliklio.

Akmenys, tokie kaip kalkakmenis, marmuras ar travertinas, sureaguos į actą ar baliklį, nes tai rūgštiniai arba pernelyg šarminiai valikliai, turintys žalingą poveikį. Tai netgi gali išėsdinti akmens paviršių. Vietoj to, natūraliam akmeniui valyti turėtų būti pasirenkami valikliai turintys pH 7.

Tokiam akmeniui kaip granitas actas ar baliklis galbūt ir nepadarys pastebimos žalos. Bet tai gali paskatinti paviršiaus eroziją. Jei taip atsitiktų, akmenį teks impregnuoti dažniau nei kartą per keletą metų.

natūralaus akmens priežiūra 2

2. Abrazyvinio šveitiklio naudojimas

Daugelis namų šeimininkų įsisenėjusias dėmes linkę pirmiausia valyti su abrazyviniais šveitikliai ar CIF geliais. Tačiau toks valymo būdas gali tik pakenkti natūraliam akmeniui.

Taip yra todėl, kad šveitimo kempinės ir abrazyviniai šveitikliai veikia akmenį neigiamai, šiurkština jo paviršių. Vietoj to naudokite minkštą medvilninę šluostę su švelniu muiluotu vandeniu ir atsispirkite norui „nušveisti“ visus įbrėžimus ar dėmes. Vienintelis būdas sutvarkyti subraižytą akmenį yra iš naujo šlifuoti ir restauruoti jį.

3. Naudokite dulkių valymo šluostes

Nedideles dulkes ir šiukšles dažnai sunku pamatyti. Bet ant tokio paviršiaus, kaip natūralaus akmens grindys, stambesnės dulkės ar smėliukas, nuo vaikščiojimo per dangą trinties, gali suraižyti akmens paviršių. Jei taip atsitiks, laikui bėgant tai gali sukelti nusidėvėjimo žymes ir pakeisti akmens išvaizdą .

Natūralaus akmens grindims ir stalviršiams valyti rekomenduojama naudoti dulkių šluostę kasdien arba kas antrą dieną. Taip pat galite naudoti dulkių siurblį, o ne dulkių šluostę. Taip pat kas savaitę turėtumėte naudoti neutralų valiklį, kad galėtumėte nuplauti akmenines grindis.

4. Neapsaugotos didelio intensyvumo zonos

Laikui bėgant, dėl intensyvaus judėjimo ant akmens paviršiaus akmuo susidėvi. Tai pakeis jo išvaizdą ir akmuo atrodys neišvaizdus. Dėl to rekomenduojama naudoti durų kilimėlius ar kiliminius takus. Naudokite juos tokiose vietose kaip koridoriai ir prieangiai, ten kur jūsų namuose vyksta intensyvus judėjimas.

natūralaus akmens valymas

5. Reguliariai nenaudojamas impregnavimas

Daugelį natūralių akmens paviršių rekomenduojama reguliariai impregnuoti. Namų šeimininkai gali pasinaudoti plačiai rinkoje naudojamais akmens impregnavimo įrankiais ir priemonėmis. Tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, akmenį impregnavimui verta patikėti tik profesionaliems natūralaus akmens specialistams.

Natūralaus akmens impregnavimas reikalingas vidutiniškai kas 3 – 5 metus. Tačiau tose vietose, kur yra intensyvus judėjimas ir yra daug tiesioginės saulės apšviestų zonų , gali tekti akmenį impregnuoti kasmet.

Jei reguliariai neimpregnuosite savo natūralaus akmens paviršių, tai gali jį sugadinti, o tai gali reikšti, kad teks pakeisti visą akmenį. Taip dažniausiai nutinka tuomet, kai neimpregnuotas akmuo greitai absorbuoja skysčius ir kitas dėmes, kurios giliai įsigeria į vidinius akmens sluoksnius.

Ant neimpregnuoto akmens įsigėrimas gali įvykti vos per kelias minutes, net jei išsiliejimas nedelsiant nuvalomas. Natūralus akmuo taip pat sugeria pigmentus ir riebalus. Dėl to būtina jį tinkamai impregnuoti.

Triukai, kad jūsų natūralus akmuo spindėtų

Be to, kad išvengtumėte natūralaus akmens valymo klaidų, pateikiame ir keletą patarimų bei gudrybių, kad jūsų akmuo spindėtų ir atrodytų visuomet kaip naujas.

  • Naudokite drėgną šluostę su šiek tiek švelnaus indų ploviklio ir patrinkite. Kruopščiai nuvalykite akmenį ir sausai patrinkite kitu minkštu audinio gabalėliu, kol jis išdžius.
  • Medienos apdailai šalia akmens paviršiaus valyti naudokite aerozolinius produktus. Paprastai juose yra vaško, kuris išryškina blizgesį.
  • Naudokite stiklo valiklį.

Venkite šių dažnai pasitaikančių klaidų ir tinkamai ir reguliariai valydami natūralaus akmens paviršius, galite būti tikri, kad jūsų akmuo tarnaus jums visą gyvenimą.