Travertine staircase

Travertinas – tai vienas iš aukščiausios kokybės populiariausių natūralių akmenų, naudojamų šiuolaikinėje architektūroje, pasižymintis natūraliai gamtos suformuotais raštais ir plačia spalvų gama. Travertino savybės leidžia jį plačiai naudoti puošybai interjere kaip dekoravimo elementus, jį lengva pritaikyti prie įvairiausių stilių interjeruose – modernaus, klasikinio, provanso bei kt.

Travertinas – tai nuosėdinės kilmės uoliena, pasižyminti natūraliai gamtos suformuotais raštais bei plačia spalvų gama. Tai vienas iš aukščiausios kokybės ir ekonomiškiausių akmenų, kurio savybės leidžia jį plačiai naudoti puošybai interjere kaip dekoravimo elementus. Šis akmuo iš kitų išsiskiria jo paviršiuje esančiomis natūraliomis ertmėmis (duobelėmis), kurios suteikia travertino gaminiams natūralią ar sendintą išvaizdą. Travertino apdirbti paviršiai turi daugybę paviršiaus tekstūrų. Travertino dekoracinių plytelių gamybos metu nelygus jo paviršius užpildomas specialiu glaistu arba paliekamas nepildytas, taip pat šio akmens gaminių paviršius taip pat gali būti dalinai ar pilnai poliruojamas išgaunant blizgesį, “šukuotas” – specialiu būdu užapvalinant natūralių ertmių kraštus bei išryškinant natūralias ertmes. Plytelių kraštai gali būti pjauti lygiai ir nupoliruoti, pjauti lygiai -nepoliruoti, specialiai nuskaldyti, nufrezuoti, užapvalinti. Kadangi travertinas yra natūralios kilmės uoliena, iš jo gaminamos plytelės išsiskiria patvarumu, tvirtumu bei ilgaamžiškumu. Su laiku atsiskleidžia travertino grožis, o pačios plytelės nesensta. Travertino plytelės bei dekoro elementai itin dažnai pritaikomi sienų bei grindų dangai gyvenamųjų bei komercinės paskirties pastatų interjeruose. Taip pat jis kuo puikiausiai tinkama kiemams bei takams grįsti, nes yra mažiau slidus, todėl neretai naudojamas visuomeninės paskirties objektuose ar patalpose bei baseinų aplinkoje. Taip pat iš travertino gana dažnai gaminamos įvairios interjero dekoro detalės – mozaikos, sienų bei grindų apvadai, juostos, intarpai ir kt. Dėl unikalių savybių bei kainos travertinas – vienas iš populiariausių natūralių akmenų naudojamų šiuolaikinėje architektūroje, kuri lengva pritaikyti prie įvairiausių stilių – modernaus, klasikinio, provanso bei kt. interjeruose.

Įdomūs faktai apie travertino akmenį

Teko kada girdėti apie nuostabųjį akmenį travertiną ir jo laiko ir gamtos suformuotą grožį? Ar norėtumėte daugiau sužinoti apie jį?

kuri formuojasi karštuose mineraliniuose šaltiniuose visame pasaulyje. Kalkakmenis yra nuosėdinė uoliena, pagaminta iš kalcio karbonato, kuris yra pagrindinis šio akmens komponentas. Šiaurės Amerikoje didžiausi travertino klodai yra Jeloustouno nacionaliniame parke.

kurią galima pamatyti visoje Europoje esančioje architektūroje iš Senovės Romos imperijos laikų (Burghausen pilis Vokietijoje). Romos koliziejaus ir pirčių namai Romoje, Sears bokštas buvo pastatyti naudojant travertiną. Travertinas buvo naudojamas visur – nuo vandens kanalų iki laikančiųjų ramsčių. Jis dažniausiai naudojamas grindims, sienoms ir kaip galinė elemento sienelė.

 Jis turi būti specialiai apdirbamas, kad būtų apsaugotas jo natūralus grožis ir kliento investicijos. Travertino akmens impregnavimas yra tikrai nesudėtingas ir turėtų būti atliekamas įrengimo metu ir periodiškai po to – paprastai kas trejus ar penkerius metus. Šiandien galima rinktis iš daugybės impregnavimo priemonių. Dažniausiai naudojami yra dirbtinai komponuoti arba natūralūs impregnantai. Dirbtinai komponuoti impregnantai patamsina akmenį ir suteikia jam „drėgną“ išvaizdą, o natūralūs – suteikia tokią pačią apsaugą nekeičiant akmens išvaizdos.